Anabilim Dalımız Türk Radyoloji Yeterlik Kurulu Tarafından Akredite Edildi

++

Türk Radyoloji Yeterlik Kurulu (TRYK) tarafından, Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı’na ‘Kurum Uzmanlık Eğitimi Yeterlik Belgesi’ verildi.

Radyoloji Anabilim Dalı, TRYK Eğitim Kurumları ve Programı Değerlendirme Komisyonu tarafından 15 Haziran 2015 tarihinde yapılan ziyaret sonucunda TRYK’nın belirlediği radyoloji uzmanlık eğitimi ile ilgili koşulları sağlayarak bu belgeyi almaya hak kazandı. Böylece üniversitemiz, Uludağ Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Ege Üniversitesi ile beraber Türk Radyoloji Yeterlik Kurulu’nun şimdiye kadar akretide ettiği 5 kurumdan biri oldu.

Tıp Fakültesi’nde 18 Ocak Pazartesi günü düzenlenen belge takdim törenine; üniversitemiz rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Türk Radyoloji Ulusal Yeterlik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Utku Şenol, TRYK Eğitim Kurumları Ziyaret ve Programları Değerlendirme Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Müfit Parlak, Radyoloji Anabilim Dalı başkanı Prof. Dr. Meltem Nass Duce ve Radyoloji Anabilim Dalı öğretim üyeleri, uzmanlık öğrencileri ve çalışanları katıldı.

Rektör Prof. Dr. Çamsarı, “Burada herkes özveriyle çalışıyor. Alınan bu belge, kaliteden ödün vermediğimizi göstermesi açısından da önemli. Diğer bölümlerde aynı başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Radyoloji Anabilim Dalı başkanı Prof. Dr. Meltem Nass Duce, “Bu belgeyi almaya hak kazanan ilk 5 kurumun içinde olmamız çok önemli. Elimizden geldiği kadar gerekli kriterleri sağlayama devam edeceğiz. Üniversite yönetimine ve bütün çalışma arkadaşlarıma katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Türk Radyoloji Ulusal Yeterlik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Utku Şenol, üniversitemizi 9 ana başlıkta, 48 ayrı temel standart seviyede ve 23 gelişim standardına göre değerlendirdiklerini belirterek “Bu başarı aynı zamanda Türkiye’deki Radyoloji açısından da önemli ve kıvanç verici” dedi.


  • 2016-04-22 12:47:21
  • 1642